okres Semily – příspěvková organizace

Termín: 05. 06. 2019
Místo: Hřiště Přepeře

Ve středu 5. června byl pro děti připraven Den s policií ČR. Na hřišti na nás čekal bohatý program, který započal ukázkou psovoda s policejním psem Kyrylem. Kyryl předváděl prvky z poslušnosti a obrany. Po ukázce psovoda byly děti rozděleny do menších skupin. První stanoviště měli na starosti kriminalističtí technici, kde si děti mohly prohlédnout a vyzkoušet techniky snímání otisků prstů nebo obuvi. Na dalším stanovišti si děti mohly prohlédnout vůz kriminalistických techniků – ten však musel zanedlouho odjet na zásah. Na třetím stanovišti mohly děti nakouknout do policejního auta a vyzkoušet si různé policejní čepice, ochranné štíty, helmy atd. Ve čtvrtém stanovišti byla prohlídka zbraní. Proběhla i ukázka dýmovnic.

Speciální poděkování patří panu Vélemu (tatínkovi Jakuba Véleho), který pro nás tuto pěknou akci již druhým rokem uspořádal.

Print Friendly, PDF & Email