okres Semily – příspěvková organizace

Termín: 28. 11. 2019
Místo: ZŠ Turnov, Skálova 600

Základní škola ve Skálově ulici tradičně pořádá přebory pro páté ročníky. Naše škola měla samozřejmě na této skvělé akci zastoupení. Do Turnova vyrazila celá pátá třída, které byla doplněná o šikovné chlapce ze čtvrté třídy.

Sešli jsme se U masny a pomalým krokem jsme se blížili do Skálovy ulice. Prošli jsme parkem, poznávali známé budovy a vyprávěli si o slavných osobnostech, které jsou spjaty s Turnovem. Do školy jsme dorazili po osmé hodině. Pan ředitel Loukota nás mile uvítal a umožnil nám zůstat v malém školním klubíku. Společně s milou slečnou z devátého ročníku jsme prošli celou školu. Ukázala nám tělocvičnu a některé učebny.

Po návštěvě školy a svačině jsme se vydali do blízké sportovní haly, kde se konaly přebory.

Celé akce se zúčastnily 4 školy: ZŠ Mírová, ZŠ Mašov, ZŠ Pěnčín a ZŠ Přepeře. Pro lepší organizaci turnaje si přišly zazávodit i děti ze ZŠ Skálova – mimo soutěž.

V atletické části byly tyto disciplíny: překážková dráha, hod plným míčem, přeskoky, hod na cíl raketkou. Druhá část turnaje spočívala ve florbalovém turnaji. Jeden zápas trval 12 minut. Chlapci se střídali s dívkami vždy po třech minutách. Hrálo se na zmenšeném hřišti bez brankáře se 3 hráči v poli.

Naši borci a naše borkyně vybojovali skvělé 2. místo v atletické části. Individuální úspěch si vybojoval Jirka Marek, který obsadil 3. místo mezi chlapci. A to je teprve ve 4. třídě!!! Zřejmě se máme příští rok na co těšit…J.

Ve florbalové části se naše výprava umístila na 4. místě.

Sestava:

  • Černá Nikola, Donátová Anežka, Kontseba Veronika, Kučerová Karolína, Mocová Natálie – všechny 5. třída
  • Dvorský Martin, Gross Daniel, Marek Jiří – 4. třída, Král Richard, Matiko Vadim – 5. třída

Moc chválím všechny zúčastněné. Děkujeme všem za skvělou reprezentaci naší školy 🙂

Print Friendly, PDF & Email