Vážení rodiče, milí žáci,

v pondělí 12. dubna 2021 začíná pro nás opět prezenční výuka. Pochopitelně – budeme muset dodržovat určitá pravidla, ale pokud se budeme všichni chovat zodpovědně (opravdu bych byl rád, aby žáci s příznaky onemocnění do školy nedocházeli, neboť při jejich či naší pozitivitě riskujeme uzavření části nebo celé školy), dočkáme se konce školního roku v lavicích.

Takže co budeme muset dodržovat a jaká bude organizace dnů příštích?

Do budovy je povolen pouze vstup s respirátorem pro zaměstnance školy a s rouškou pro žáky za dodržení všech hygienických pravidel.

Všichni (žáci a zaměstnanci školy) musí podstoupit 2x týdně antigenní/RT-PCR test.

V důsledku toho je nutné dodržovat příchod do školy následovně:

Všechny třídy – 7:25 (poté bude provedeno testování v 07.30).

Provoz školní družiny:

je omezena nutností dodržení homogenity skupin.

Slečna vychovatelka Ondruchová – 1. ročník – 11.30 – 16.00

Ostatní pedagogové – 2. ročník – 12.00 – 15.00

Zároveň prosíme a žádáme rodiče, pokud to je jen trochu možné, abyste děti v družině ponechávali jen v nejnutnějším případě z důvodu zachování homogennosti skupin.

Školní jídelna:

Žáci a zaměstnanci školy mají povinnost v prostorách školní jídelny nosit roušky a respirátory, s výjimkou doby konzumace stravy.

Vydávání stravy – 1. ročník v 11.40, 2. + 4. ročník ve 12.05, 3. + 5.ročník ve 12.25 hodin.

Existuje spousta výjimek a určitě Vás napadá spousta otázek. Přikládám Vám proto dokumenty MŠMT a MZ, které Vám snad všechny Vaše otázky zodpoví.

01_INFORMACE K PROVOZU SKOL A SKOLSKYCH ZARIZENI OD 12. DUBNA 2021

02_MO MZ_opatreni ve skolach s 1. fazi rozvolneni__dne 12. 4. 2021 do odvolani

03_MO MZ_testovani zaku ve skolach_s platnosti dnem vydani_ze dne 6.4.2021

04_MSMT_Manual k provozu skol

05_MSMT_Manual testovani

06_testovani diagram

07_navod-k-pouziti

Věřím, že vše spolu s úsměvem zvládneme a jak říkáme s dětmi: „I špatné pravidlo je pravidlo,“ takže pokusíme se vše dodržet a vše vydržet a odměnou nám budou společné chvíle do konce školního roku plné dobré nálady a společných zážitků.

Mgr. Břetislav Tomeš