okres Semily – příspěvková organizace

Akce školy

Na závěr školního roku jsme si společně se žáky třetí a páté třídy připravili pro jejich rodiče setkání plné zábavy, soutěží a příjemné atmosféry. Cílem setkání bylo nejen oslavit blížící se konec školního roku, ale také strávit čas mimo školní lavice a užít si společné chvíle.

Program probíhal na Špičce u Jizery. Zde byli rodiče rozlosováni do 3 týmů, které mezi sebou poměřily síly v několika zábavných disciplínách, Nechyběla týmová spolupráce, smích ani zdravé soupeření. Soutěže prověřily nejen šikovnost a rychlost, ale také důvtip a smysl pro humor. Děti své rodiče nadšeně podporovaly a fandily jim ze všech sil. Po vyhlášení výsledků a předání medailí jsme společně opékali buřty. Během posezení měli všichni možnost si popovídat. Přátelská atmosféra a krásné počasí vytvořily ideální podmínky pro společné setkání.

Poté následoval vrchol dne pro páťáky – dlouho očekávaná přespávačka ve škole. Žáci si připravili spacáky, společně si zahráli hry, dali pizzu a užili si netradiční večer se svými spolužáky. Pro mnohé to byl krásný zážitek na závěr jejich působení na prvním stupni.

Celé setkání se neslo v příjemné a veselé náladě. Děkujeme všem rodičům za účast, pomoc i podporu a věříme, že si společné odpoledne i večer všichni užili stejně jako my.

Ve čtvrtek 28. 5. jsme se vypravili na poslední Záhonky v tomto školním roce.

Dvacet dětí se vrhlo na naše políčko s velkou kuráží. Měly k dispozici rýče na obrývání stromků a hrábě na hrabání posekané trávy. Počasí nám opravdu přálo a po chvilce usilovné práce na slunci rychle docházely síly. A tak byl čas na změnu činnosti. Děti si v okolí pole natrhaly kytici z lučního kvítí a vyrobily si ozdobné květinové lahvičky. Povídali jsme si o květinách, které v tomto ročním čase můžeme vidět na loukách.

Nejlepší část byla ale stále před námi. Protože se jednalo o poslední Záhonky v tomto roce, zpestřili jsme si je opékáním buřtíků. Měli jsme co dělat, abychom se stihli do družiny vrátit včas. Těšíme se na spolupráci se spolkem ZAZEMÍ i v příštím školním roce.