okres Semily – příspěvková organizace

pod tímto názvem se v pátek 9.února 2018 uskutečnil u nás – v páté třídě přepeřské školy –  literární pořad pro budoucí prvňáčky. Děti přišly s paní učitelkou v 9.15 hodin, převlékly se, přezuly a plni očekávání a trošičku i s ostychem vstoupily k nám do třídy. Nejprve jsme se s dětmi pozdravili, následně jsme je usadili do předem připravených lavic a program – čtení pohádek – mohl začít.

Jako první byla na řadě pohádka Šípková Růženka v podání Kačky Sajdlové a Adélky Kudrnáčové, dále pak O Koblížkovi čtená Viktorkou Štefaníkovou a Justinkou Prokešovou a do třetice Červená Karkulka od Huga Novotného, Vojty Machačného a Tobika Prokeše. Celou dobu děti pozorně naslouchaly, jelikož recitátoři měnili dynamiku i sílu hlasu podle postav, a tím je stále udržovali v pohádkovém napětí.

Po skončení každé pohádky měla každá dvojice či trojice pro děti nachystané otázky nebo doplňovačku a za každou správnou odpověď dostaly pochvalný obrázek.

Úplným závěrem byla ještě výměnná kresba – ilustrace k přečteným pohádkám a to tak, že každý budoucí prvňáček si vybral jednoho školáka z řad páťáků nebo třeťáků a společně v lavici tvořili a následně si obrázky vyměnili – my jsme si ve škole vystavili obrázky ze školky a naše zase na oplátku putovaly k nim.

Celý program se nesl v příjemné atmosféře, první ostych opadl hned při první pohádce a ze zájmu dětí hlásících se o odpovědi na otázky bylo jasně vidět, že se jim námi připravené soutěžení s pohádkou líbilo. I my jsme byli nadmíru spokojeni a budeme se těšit zase na další shledání.

Print Friendly, PDF & Email