Termín: 08. 02. 2018
Místo: ZŠ Přepeře

Ve čtvrtek 8. února jsme my „prvňáčkové“ měli ve škole vzácné hosty.

Úderem 9. hodiny vstoupili do naší třídy za zvuků slavnostních fanfár král s královnou a kněžna „Knihovnice“.

Přišli nás „pasovat na rytíře“. Proč? Protože jsme ve škole už půl roku, umíme spoustu písmen a jsme už celkem zdatní čtenáři. „Pasování“ jsme si ale museli zasloužit. Kněžna „Knihovnice“ nás nejdříve prozkoušela. My jsme však byli velmi šikovní. Znali jsme všechna písmenka, pohádky i pohádkové postavičky. Proto nás král mohl bez problémů „pasovat“ velkým mečem na „čtenářské rytíře“. Ve třídě s námi byli i „čtvrťáci“. Ti si mohli zavzpomínat, jak byli přijímáni mezi čtenáře před třemi lety. Byly to velmi příjemné chvilky.

A my už se těšíme, až se naučíme další a další písmenka a budeme si moci číst své oblíbené pohádky.