okres Semily – příspěvková organizace

Termín: 21. 05. 2018
Místo: Muzeum Českého ráje Turnov

V pondělí jsme se vydali s dětmi 3. – 5. ročníku do kamenářského domu v Turnově, kde nás čekala výroba mandal z písku.

Zajímavé práci však předcházela ještě zajímavější přednáška o Tibetu a prohlídka v muzeu. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí o životě mnichů v klášteře, o reinkarnaci, jak vysoko v horách klášter leží. Ochutnávali jsme i jejich slaný čaj a pečivo. Dověděli jsme se, že jejich vůdcem je Dalajláma, v pořadí již 14., že nemají normální pohřeb, ale nechávají se po smrti sníst supy, atd. Dokonce jsme si i vyzkoušeli jejich oblečení a čepičky, které nosí na ochranu proti větru.

Samotná výroba pískových mandal děti také moc bavila, a proto se nám ani nechtělo spěchat do školy na oběd.

Bylo to zábavné a zároveň velmi poučné dopoledne. Moc se nám to líbilo.

Print Friendly, PDF & Email