okres Semily – příspěvková organizace

Termín: 18. 05. 2018
Místo: Ostrá u Lysé nad Labem

V pátek jsme vyrazili s naším panem řidičem Plívou do Ostré u Lysé nad Labem. Navštívili jsme Centrum řemesel – vesničku a bylinné zahrady Botanicus.

Nejprve jsme se prošli kolem rybníka a nasvačili se. Potom jsme vstoupili do areálu centra řemesel a prohlédli jsme si nádherné prostorné zahrady s mnoha rostlinami a keři, a dokonce i bludištěm.

Na jedenáctou hodinu jsme byli domluveni s paní průvodkyní, která nás provedla jednotlivými řemeslnými dílnami a obchůdky. No a potom to začalo… Téměř 2, 5 hodiny jsme si zkoušeli své umění v řemeslnické dovednosti.

U pokladny rychle proměnit koruny za groše, protože zde se jinými penězi ani neplatí, a hurá do dílen. Každý z nás si tak mohl zvolit to, co ho nejvíce zajímalo. A kdybychom náhodou měli hlad, tak jsme si zašli na výborné palačinky nebo bramboráky.

Všichni jsme byli moc spokojení, výlet se nám všem velmi líbil a odvezli jsme si mnoho výrobků domů.

Print Friendly, PDF & Email