okres Semily – příspěvková organizace

Jirka se již třetím rokem zúčastňuje za Sbor dobrovolných hasičů Žehrov, hasičských soutěží, které jsou součástí dětského hasičského SUPERPOHÁRU. To je dětská varianta hasičské pohárové soutěže. Skládá se z šesti soutěží, každá soutěž má dvě disciplíny. Štafetu a požární útok. Děti jsou rozděleny na mladší a starší žáky. Jsou to sedmičlenná družstva, kdy v mladší kategorii při požárním útoku, je součástí týmu dospělý, který obsluhuje hasičský stroj. Při štafetě musí každý člen družstva splnit svůj daný úsek (což je například, běh po kladině, překonání překážek, spojování hadic apod). Při hasičském útoku je třeba, v co nejkratším čase spojit hadice a proudem vody z proudnice sestříknout terč.. Každý člen má svůj zadaný úkol. V letošním roce je Jirka levý proudař.

Hodnotí se každá soutěž a zároveň se sčítají body a vyhlašují se celkové výsledky. Tým SDH Žehrov si v minulých letech vedl velice dobře a v letech 2015, 2016 a 2017 celkově celou soutěž vyhrál v kategorii mladší žáci z cca 15 zúčastněných družstev. V letošní sezoně se zatím podařilo dvakrát stříbro a jednou čtvrté místo. Klání je v polovině a Jířu čekají ještě další soutěže.

Print Friendly, PDF & Email