okres Semily – příspěvková organizace

Termín: 19. 05. 2022

Konečně jsme mohli po dlouhé době vyrazit na společný školní výlet.

Naším cílem byla hora Říp.

Vyjeli jsme v 8 hodin. Cesta proběhla v pohodě, jen Mělník byl trošku oříškem – samá objížďka, zákaz vjezdu, atd… Před desátou hodinou jsme už stáli „pod kopcem“. Batohy na záda a mohli jsme vyrazit. Cíl se nám zdál daleko, ale pochod nám uběhl velmi rychle. Netrvalo dlouho a už jsme seděli na paloučku a svačili, obědovali, pili, mlsali, nakupovali nanuky a různé drobnosti.

Po příjemném odpočinku nás čekala prohlídka románské rotundy, zasvěcené sv. Jiřímu a sv. Vojtěchovi. Postavena byla roku 1126. Další zajímavé informace jsme se dozvěděli při samotné prohlídce rotundy od příjemného průvodce.

A pak už nás čekala cesta zpět pod „kopec“ utratit poslední peníze a hurá domů. Krásné počasí a sluníčko nám zlepšovalo náladu a ještě více slova, průvodce v rotundě, že každý správný Čech by měl být jedenkrát na Řípu.

A to se nám povedlo.

Print Friendly, PDF & Email