okres Semily – příspěvková organizace

Termín: 09. 09. 2022
Místo: Kozákov

V pátek ráno se vypravily děti ze 3., 4. a 5. ročníku na Kozákov. Nejeli jsme se však kochat výhledy z rozhledny (což by tedy vzhledem k husté mlze ani nešlo…), ale na tradiční zářijovou akci – Den prevence. Tentokrát byl na téma Pestrý svět kolem nás. Děti musely na několika stanovištích splnit různé nelehké úkoly, za které nakonec dostaly malou odměnu. Třeťáci se téměř všichni shodli, že nejzajímavější stanoviště bylo to o strachu. Vymyslet, čeho všeho se bojíme, nebylo tak těžké. Ale strčit ruku do tajemné nádobky, kde mohli být hadi, červi nebo pavouci, to bylo o poznání těžší. Většina ale strach překonala a s úlevou zjistila, že se uvnitř žádný hmyz nenachází (Uf!). Další stanoviště byla také zajímavá. Děti měly např. vymýšlet, co vše by si vzaly na pustý ostrov nebo se snažily předat informaci jen posunky, ne řečí. Mnozí osvědčili svoji nápaditost při vymýšlení reportáží – každý tým měl informovat o jedné dobré a jedné špatné události (Možná, že by byly večerní zprávy příjemnější, kdyby je připravovaly děti…:-) Po všech splněných disciplínách jsme si dopřáli odpočinek i dovádění na hřišti a pak už nás odvezl autobus zpátky do školy.

Print Friendly, PDF & Email