okres Semily – příspěvková organizace

Termín: 01.03.2023
Místo: ZŠ Přepeře

Na středu 1.března se těšil snad každý z naší školy. V plánu byl totiž školní karneval. Už cestou do školy se dalo tušit, že tento den nebude jen obyčejné vyučování. Já jsem se třeba před školou potkala se Spidermanem, což se nestává každý den:-) První dvě hodiny jsme ale museli ještě vydržet v lavicích a normálně se učit. To jsme zvládli, a tak hned po svačině začal ten správný předkarnevalový mumraj, jak se všichni převlékali, česali, malovali a všelijak vylepšovali své převleky. Za chvíli už ve škole nebyly žádné děti, zato spousta princezen, zvířátek a filmových i pohádkových postaviček, dokonce i jeden oživlý popcorn! Když jsme byli všichni konečně připraveni, mohlo se vyrazit do sokolovny. A tam začal za doprovodu písniček ten správný veselý rej masek. Ale co by to bylo za karneval, kdybychom jenom tancovali. Proběhla samozřejmě promenáda všech masek, abychom si všichni prohlédli ty báječné kostýmy a potom se děti rozdělily na týmy a začaly nejrůznější štafetové závody. Na závěr nemohla chybět trochu divoká, ale velmi oblíbená „židličkovaná“, která byla až do konce pořádně napínavá. Vítězem se stal modrý jednorožec! Nezapomněli jsme se také společně vyfotit, abychom měli na tento den pěknou památku. A pak už byl čas zase masky odložit, jít se po tom dovádění posilnit do školní jídelny a těšit se na nějakou další akci.

 

Print Friendly, PDF & Email