okres Semily – příspěvková organizace

Termín: 05. 05. 2023
Místo: ZŠ Přepeře

V pátek 5. května jsme měli u nás ve škole neobvyklou návštěvu – přijeli k nám Jarmila a Pavel, aby si s dětmi povídali o úrazech a o tom, jak jim předcházet. Byla to dvojice z nejpovolanějších, protože sami v životě zakusili, jak může úraz člověku obrátit život vzhůru nohama. Jarmila zůstala po autonehodě odkázaná na vozík a Pavel po pádu z mostu dokáže nohama hýbat jen velmi omezeně. Bylo moc zajímavé vyslechnout si jejich životní příběhy a jak se se svým nelehkým osudem vypořádávali.  Ukázali nám také, co všechno teď musí dělat jinak – jak se pohybují po městě, jezdí autem nebo vstávají z postele. Děti se také dozvěděly, jak vypadá páteř a mícha, jak funguje celý nervový sytém, když chceme třeba zvednout ruku a co se s tím vším stane, když si míchu poraníme. Na závěr jsme si povídali, co všechno se nám může stát nejen při sportu a jak úrazům předcházet. Každé z dětí si odneslo na památku pexeso a ve škole nám zůstala zajímavá kniha o životě vozíčkáře. Myslím, že každý z nás se dozvěděl něco nového a že každý z nás si bude dávat při sportu a dovádění o trochu větší pozor (a že se už nebudeme houpat na židli;-)

pexeso ke stažení

         

Print Friendly, PDF & Email