
Po příchodu na Valdštejn jsme si obešli několik stanovišť, kde jsme se seznámili s některými pověstmi Českého ráje.
Jelikož nám zbývalo trochu času před programem na hradě, zastavili jsme se ve stánku nakoupit si drobné občerstvení a suvenýry.
Po odpočinku jsme se s ostatními prvňáčky z jiných škol usadili v hradní kapli, kde nás čekal asi půlhodinový program. Uvítal nás král a královna, rytířka Eva ( Eva Kordová z Městské knihovny A. Marka) nám představila paní spisovatelku Marku Míkovou, autorku knížky Píp – papoušek to ví líp. Paní spisovatelka nám přečetla kousek své knihya také nám zahrála a zazpívala několik krásných písniček, které se v kapli pěkně rozléhaly. Poté nám byly knížky slavnostně předány.
Po programu v kapli jsme se vydali na prohlídku hradu. Nejvíce nás zaujala vyhlídka na Trosky a pohled do hladomorny.
Po programu na hradě jsme se vydali na cestu domů. Nejkratší cesta nás vedla přes Hlavatici, kde jsme si snědli svačiny a vystoupali na krásně opravenou vyhlídku a opět se potěšili pohledem do kraje. Pokračovali jsme přes Mašov na novou cyklostezku a po hrázi do školní družiny. Na závěr výletu jsme trošku zmokli, ale to nám vůbec nevadilo. Byl to pěkný den a my moc děkujeme paní Evě Kordové a Městské knihovně v Turnově, že takové akce pořádají.