okres Semily – příspěvková organizace

Termín: 14. 09. 2017
Místo: Jičín

Sešli jsme se tentokrát s „třeťáčky „ a s„páťáčky“(ti už letos popáté a naposledy) v 7.15hod. na vlakovém nádraží ve svítivých „ čepičkách a v 7.35 hod. jsme odjeli –  směr Jičín. Všichni byli plni očekávání (jelikož pršelo), zda se náš výlet vůbec uskuteční a nebudeme se muset předčasně vrátit. I letos (jako každoročně) jsme se vydali za pohádkou do Jičína.

Naše první kroky z nádraží nevedly nikam jinam než k hasičům (jako již tradičně). Prohlédli jsme si maketky   hasičských vozů, mrkli jsme do kufru – co si vzít s sebou při případné evakuaci a dále se nám věnoval jeden z hasičů a my jsme si mohli vyzkoušet „řízení“(jako) hasičského vozu, ukázal nám hydraulické nůžky, vysouvací žebřík, …zodpověděl všechny otázky, no prostě – super.

Před půl desátou jsme vyšli na Valdštejnské náměstí, kde jsme si zabrali místa v hledišti a při čekání na vystoupení „Neposlušná kůzlátka“ jsme se nasvačili.

Vytoužený čas teprve nastal, když jsme si dali se „páťáčky “rozchod. Celých 60 minut měl každý jen sám po sebe, nebo ve skupince, a mohl se po náměstí podívat zrovna k tomu stánku, který chtěl jen on, koupit si to,oč měl zájem a nemusel na nikoho čekat.

My s “třeťáčky jsme si všechno prošli společně, u každého stánku jsme se pozastavili, vše si důkladně prohlédli. I když chvílemi opravdu pořádně sprchlo, nám to ale nevadilo.

V 11. 00 hodin jsme se poslušně všichni sešli a ještě jednou společně navštívili další stanoviště – kreslení na tváře, zdobení kuliček, házení do koše,…

Hodiny najednou odbily 13. hod. a my, ač neradi, jsme se museli s Jičínem rozloučit. Na cestu jsme si koupili ještě cukrovou vatu, trdelník či gorbáčik, a pak už uháněli na vlakové nádraží. Všichni spokojeni, jelikož se počasí trochu umoudřilo a kapičky vody začaly padat  až když jsme přijížděli k domovu. A TO NÁM UŽ NEVADILO.

Tradičně – veliká pochvala všem za vzorné chování a za rok zase “ V JIČÍNĚ  (už bez páťáčků) NA VIDĚNOU“.

Print Friendly, PDF & Email