Termín: 31. 10. 2018
Místo: ZŠ Přepeře

Žákům v naší škole se naskytla jedinečná šance vyřezati si dýni na Halloween díky sponzorství Sadů Žernov a řediteli spřátelené školy Mgr. Vaňkovi, které naše škola obdržela. Ve středu 31. října 2018 si všichni žáci naší školy sami vydlabali, vyřezali a domů odnesli krásně vybarvené dýně.

Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých, z jehož oslav se v Irsku vyvinul. Název vznikl zkrácením anglického „All Hallows‘ Eve“, tedy „Předvečer Všech svatých“. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu) a „koledují“ o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu.

I. třída

II. třída