okres Semily – příspěvková organizace

Místo: 01. 04. 2019
Termín: Muzeum Českého ráje Turnov

Každý z nás se těší na jaro a jeho příchod je již několik let na naší škole spjat s návštěvou jarních výtvarných dílen pořádaných Muzeem Českého ráje v Kamenářském domě.

Tento rok si děti vyzkoušely plstění, každý si pro radost a ozdobu vyrobil barevný věneček. Vlastní práci předcházelo povídání o jarních léčivých bylinách a o výrobě plsti z ovčí vlny, jejíž vyčesávání si každý mohl vyzkoušet na ručním strojku. Poté přišla na řadu hodina zajímavé a pečlivé práce. Na připravený kruh z pedigu si děti připevnily barevnou vlnou plstěnou hmotu a následovala výroba kytiček s pomocí formiček, molitanu, speciální plsťovací jehly a barevných kousků plsti. Žákům šla práce pěkně od ruky a byli několikrát pochváleni za zručnost a dobrou kázeň. Každý si vyrobil nejméně pět kytiček, které se ještě dozdobily vystřiženými plstěnými lístky a nalepily se na základ věnečku.

Činnost v dílničce byla pro děti zábavná i poučná. Seznámily se zde s další neobvyklou výtvarnou technikou.

I. třída

II. třída

III. třída

Print Friendly, PDF & Email