okres Semily – příspěvková organizace

Termín: 21. 05. 2019
Místo: Hrubá Skála

V úterý 21. května 2019 se konal Myslivecký den – přírodovědná soutěž na Hrubé Skále. Díky spolupráci s Brožkovými se tento den koná každoročně jako odměna všem dětem ZŠ Přepeře za sběr kaštanů a žaludů. Tématem soutěže je příroda kolem nás.

Asi po hodině a půl dlouhé procházce ze stanice Turnov město žáci přišli na místo konání soutěže – Hrubá skála myslivecká chata, kde na ně čekalo soutěžní klání v podobě 50 otázek pro starší žáky a 30 otázek pro mladší žáky. Paní Brožková také připravila velice pěknou výrobu záložek s přírodní tématikou. Následovala střelba ze vzduchovky a opékání buřtů. Závěrem si děti postavily domečky pro lesní skřítky. Všichni soutěžící žáci obdrželi diplomy a upomínkové ceny.

Následovala cesta dolů k vlakové zastávce Hrubá Skála. Ještě jednou děkujeme manželům Brožkovým za krásný den, soutěže a možnost strávit celý den učením přímo v lese.

Print Friendly, PDF & Email