okres Semily – příspěvková organizace

Ve středu 23. 10. vyjela naše škola do Turnova na pohádkové divadelní představení. Čtyři aktéři oblíbeného Liduščina divadla zahráli tři příběhy o Makové panence a motýlu Emanuelovi.

Děti spolu s těmito pohádkovými postavičkami prožívaly spoustu veselých dobrodružství, například když Emanuelovi kos ukradl cylindr, náprstek Pichpic ušil panence novou sukýnku, motýla ulovil do své pavučiny pavouk Karkoška nebo panenka byla unesena rozpustilou veverkou Barkou. Příběhy byly veselé, doprovázené melodickými písničkami pro děti a tanečky jednotlivých postav. Všechny zápletky nakonec dopadly dobře, protože na louku dohlížela stará moudrá makovice, která vždycky umí dobře poradit.

Představení se líbilo dětem i dospělým a příjemně nás naladilo na pěknou podzimní procházku Turnovem po cestě do školy. Pohádky Václava Čtvrtka patří u dětí k nejoblíbenějším a určitě na divadelní představení navážeme i v hodinách českého jazyka a pár pohádek pro dobrou náladu si ještě přečteme.

Print Friendly, PDF & Email