okres Semily – příspěvková organizace

Termín: 17. 10. 2019
Místo: ZŠ Přepeře

Dnes jsme věnovali část dne vyřezávání dýní na Halloween.

Každý z nás si jednu vybral a potom vydlabal, vyřezal a mohl odnést domů.

Halloween /ˌhæləʊˈiːn/ je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých, z jehož oslav se v Irsku vyvinul. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu)

  • Druh náboženský a kulturní
  • Slavený Kanada, Irsko, Austrálie, Spojené království, Japonsko, Bahamy, Spojené státy, někdy Nový Zéland, Švédsko a mnoho latinskoamerických zemí, kde je známý jako Noche de las Brujas (Noc čarodějnic); vlivem anglosaské kultury se šíří i do dalších zemí
  • Datum 31. října
  • Zvyky – vydlabávání dýní, koledování, ohně, kostýmové veselice, věštění, lovení jablek pusou, navštěvování strašidelných atrakcí
Print Friendly, PDF & Email