okres Semily – příspěvková organizace

Termín: 05. 11. 2019
Místo: Městské divadlo Turnov

Dnes jsme se vydali společně s manželi Motani napříč Malajským poloostrovem do Bornea.

Postupně jsme navštívili vesnici bývalých lovců lebek, krmení na opičím kopci, rybářskou vesnici s velkou nabídkou rozmanitých ryb. U města Sandakan na nás čekali rezaví orangutani, nosaté a břichaté opice kahau a malajští medvědi. Pohybovali jsme se mezi jedovatými hady, obrovskými mnohonožkami a další havětí. Na řece Kinabatangan jsme zahlédli vzácné trpasličí slony bornejské a krokodýly. Návštěva jeskyně Gomatong Cave byla jen pro silné jedince. Kolem nás lezli po zemi a stěnách velcí švábové, jedovaté stonožky, spousty netopýrů a vlaštovek.

Vydali jsme se za mořskými cykány, které žijí na moři v dřevěných chatrčích na kůlech.

Celá výprava byla úžasná a my se těšíme už nyní na další, která bude tentokráte směřovat do Afriky.

Print Friendly, PDF & Email