okres Semily – příspěvková organizace

Termín: 20. 02. 2020

Místo: Muzeum Českého ráje v Turnově – Kamenářský dům

 

Tento školní týden byl nabitý událostmi. Po pondělní Planetě 3000 a středečním bruslení si žáci 2. a 5. ročníku šli užít další dílnu do Kamenářského domu turnovského muzea.

Tentokrát je ale nečekalo úplně typické výtvarné tvoření, ale expozičně-herní Lego výstava Svět kostiček. Hned na úvod proběhla diskuze na téma stavění z Lega, do které se téměř všechny děti zapojily a přidaly své poznatky. Poté žáci shlédli zajímavý, asi patnáctiminutový animovaný film o historii stavebnice. Ale to už všechny zúčastněné svrběly ruce a po skončení filmu se nedočkavě vrhli na připravené herní prvky. Pod rukama žáků vznikaly domy, auta, postavy i různé neidentifikovatelné objekty. Fantazii nebyly kladeny meze, nikdo nezískal návod, jak si se stavebnicí poradit. Možná o to víc si vyrábění děti užily.

Asi po hodince hraní se byli žáci podívat na práci profesionálů, ve druhém patře obdivovali veledíla z kostiček, a to včetně pohyblivých modelů. Všichni měli možnost vyplnit slosovatelný kvíz, který byl zaměřen na detaily z výstavy.

A tak jsme si užili příjemné hravé dopoledne a nesmělé jarní sluníčko nás doprovodilo na cestu zpět do školy. Těšíme se na další přislíbenou jarní dílnu, která už bude opět zaměřená na vytváření neobvyklou výtvarnou technikou.

 

2. + 5. ročník

 

1. + 3. ročník

Print Friendly, PDF & Email