okres Semily – příspěvková organizace

Termín: 25. 06. 2020

Na závěr školního roku se čtvrťáci vydali na výlet do Českého ráje. Od zastávky Turnov město vycházelo v ranních hodinách 9 výletníků. Hned na začátek nás čekal náročný výšlap na rozhlednu Hlavatici, kde na děti čekaly první úkoly. Po spočítání schodů na rozhlednu jsme si prohlíželi krajinu, která se nám otevřela. Zde vyzdvihnu Dáňu Grosse, který rozpoznal nejvíce míst v okolí. Po cestě na Valdštejn jsme houbařili. Vlastně stačilo jít po cestě a o houby jsme zakopávali J. Na Valdštejně jsme posnídali nanuky a obří lízátka. Po vydatné snídani pokračovala naše cesta do Kacanov. Byl vyhlášen zákaz houbaření, ale některým sběračům to prostě nedalo J. Zejména Marťas houbařil jako o život J. Po cestě proběhlo i pár her, zkoušeli jsme stonožku, která byla velmi povedená (snad odpustíte ty špinavé mikiny J). V závěrečném kopci na Kozlov jsme se občerstvili a na Raisově vyhlídce byl pro děti připraven Přírodovědný kvíz, ve kterém správně zodpověděla na všechny otázky Amálka. Ostatní v těsném závěsu za ní. Když jsme prozkoumali zříceninu hradu Kozlov, čekala nás závěrečná pasáž po silnici do Přepeř. Bylo před polednem a slunce začínalo pálit. Ke škole jsme dorazili pěkně unavení a v pořádku.

Myslím, že jsme prožili krásný den v lese. Děti byly super a je radost s nimi trávit čas. Je to taková fajnová partička J. Hezké prázdniny.

Vyzkoušejte si přírodovědný kvíz.

Print Friendly, PDF & Email