okres Semily – příspěvková organizace

Tento týden jsme se vrátili po měsíci a půl distanční výuky do školy, a tak bylo načase splnit staré sliby a oživit si jeden běžný školní den zajímavým tématem. Tím tématem byli dětmi oblíbení „strašní ještěři“ a dnem byl pátek 16. dubna.

Prvňáci si do třídy přinesli spoustu věcí, které se dinosaurů týkají – od knížek a hraček až po oblečení. Půl hodiny z českého jazyka padlo na povídání nad knížkami a líčení zážitků z libereckého Dinoparku. Abychom učinili zadost psaní, vyplnili poté žáci úkol v sešitě – objevili a vybarvili ještěry schované v pralese a opisovali jejich názvy (a že to nejsou slova vůbec jednoduchá). Na začátku druhé hodiny si děti daly malý vědomostní testík, po kterém byli největší „dinoznalci“ odměněni pochvalou a malou dobrotou. Byla to hodina matematiky, a tak přišlo na řadu řešení početních úloh, které se týkaly například výšky zvířat nebo počtu jejich vajec. Po velké přestávce byly děti trochu rozdivočelé, což jsme využili u překážkové dráhy s maskou a neforemnými tlapami. A už byl zase čas na získávání nových vědomostí prostřednictvím sestavování ještěří kostry z kartonu. Hra na archeology ve skupinkách žáky bavila a šla jim moc pěkně od ruky. V dalších hodinách prvouky či přírodovědy se určitě budou získané znalosti o částech kostry obratlovců hodit. Poslední hodinu jsme vytvořili náš Jurský park. Na čtvrtku velkého formátu děti vybarvily, vystříhaly a nalepily obrázky dinosaurů.

Dopoledne uteklo jako voda a do příštího týdne si ještě neseme několik nesplněných úkolů v podobě křížovek, bludišť nebo spojovaček. Také musíme najít spoustu „dinosauřích zubů“ schovaných na školní zahradě. Tak snad nám bude lépe přát počasí a začne konečně to pravé jaro. Copak asi vymyslíme na „čarodějnice“?

Print Friendly, PDF & Email