okres Semily – příspěvková organizace

Ve středu 23. 6. jsme využili ideálního výletního počasí a vypravili se poznávat zajímavá místa v blízkosti Přepeř. A taky jsme si chtěli trochu pohrát, poznat něco nového, ochutnat něco dobrého a ještě se před prázdninami pořádně vzájemně užít.

Ještě před 8. hodinou ranní jsme vyrazili po polních cestách směrem na Všeň. U tamního kostela jsme vklouzli do lesa, kde si děti pod vedením paní vychovatelky s chutí zahrály několik veselých her. Cestu obohatilo povídání o stromech a ochutnávání prvních letošních borůvek a jahod. Asi po hodince a půl jsme došli k cíli našeho výletu – malebnému rybníku Vůstra, který se hemžil vodními živočichy. Zde si děti ještě užily soutěž v házení šiškami a už se těšily na vydatnou svačinu. Ta tentokrát nebyla úplně podle zásad zdravé výživy, ale výletníci byli nadšeni. Navštívili jsme po delší době nově otevřenou hospodu na podhajské návsi, kterou s úsměvem vede maminka našeho žáčka Alberta. Hranolky, párky v rohlíku a nanuky šly rychle na odbyt, a kdybychom nespěchali do družiny, určitě bychom vyjedli všechny zásoby.

Do školy jsme poté zamířili už nejkratší cestou a v družině byli moc hodní, protože v našich nohách bylo okolo 10 kilometrů. Velká pochvala pro prvňáčky za zvládnutou túru je jistě na místě.

Print Friendly, PDF & Email