okres Semily – příspěvková organizace

Termín: 22. 10. 2021
Místo: Dolánky u Turnova

V pátek 22.10. se děti prvního a čtvrtého ročníku vydaly na další den v přírodě. Počasí se překlopilo do podzimu a chladné počasí nám nedovolilo být celý den venku, jako tomu bylo v září. Vydali jsme se do Domu přírody v Dolánkách, kde jsme si prohlédli nádhernou expozici věnovanou přírodě Českého ráje. Děti čtvrtého ročníku dostaly pracovní listy a hledaly odpovědi na otázky napříč expozicí. Prvňáčci si prohlíželi obrázky, krátké dokumenty a prozkoumávali všechny detaily expozice. Spodní část Domu přírody byla věnována vlkům. Na mnoha plakátech si děti mohly prohlédnout obrázky a přečíst zajímavé informace o životě vlků.

Po shlédnutí expozice jsme se prošli do parku u jezu a nasbírali jsme si barevné listy na tvoření. V hodinách prvouky a přírodovědy jsme si povídali o Dni stromů, který byl 20. 10., proto byl naším námětem na tvoření právě strom. Děti měly za úkol vytvořit svůj strom technikou frotáže listů nebo vlepováním nasbíraných listů do obrázku. Některé děti zvolily obě varianty. Bylo pro nás skvělé a velmi pohodlné, že jsme se na vyrábění mohli vrátit zpět do Domu přírody a využít na práci „hernu“. Moc děkujeme paní Maryškové za ochotu.

Na zpáteční cestě jsme se zastavili na „červeném“ hřišti v parku ve Skálově ulici, kde se děti dosyta vyřádily. Nezapomněli jsme doplnit cukřík v cukrárně U Janatů.

Všechny děti chválím za práci během celého dne. Velká pochvala patří také prvňáčkům, kteří byli na takové akci poprvé a vše zvládli bez problémů. Byla to paráda!

Děkujeme mamince Vendulky Jiráskové za cukrovinky pro děti na cestu.

Print Friendly, PDF & Email