okres Semily – příspěvková organizace

Termín: 30. 05. 2022

V pondělí 30. 5. jsme opět po dvouleté pauze absolvovali výlet na mysliveckou chatu poblíž Hrubé Skály, který pro nás již spoustu let pomáhají organizovat manželé Brožkovi.

Sešli jsme se na vlakové zastávce v Turnově a odtud už šli krásnou jarní přírodou přes Valdštejn na Hrubou Skálu. Po nezbytném občerstvení a nákupu suvenýrů u zámku jsme sešli k myslivecké chatě, kde byly pro děti připraveny dvě poznávací trasy. Žáci 1. a 2. ročníku určovali 36 rostlin a živočichů na stezce v blízkosti chaty, starší děti měly trasu delší a obrázků více. Mezi nejúspěšnější v první kategorii patřila trochu překvapivě nová žákyně Diana Chychirko, ve druhé exceloval David Donát. Příjemnou tradicí je také opékání buřtíků na ohni, které přišlo dětem i nám po výšlapu a „poznávačce“ vhod. Volné chvíle během dopoledne byly ještě vyplněny výtvarným vytvářením – děti si vyrobily z papírového kartonu zdobené stojánky na mobilní telefon. Další velmi oblíbenou aktivitou je tradičně střelba ze vzduchové pušky na myslivecký terč, která pod dozorem pana Brožka děti hodně bavila.

Čas nabitý příjemnými aktivitami rychle utekl a před 2. hodinou odpolední jsme se už museli vypravit na vlak. Na turnovském nádraží rodiče přivítali své spokojené děti. I přes pár dešťových kapek se nám výlet vydařil a už se těšíme na ty další.

Print Friendly, PDF & Email