okres Semily – příspěvková organizace

Termín: 05. 12. 2022
Místo: ZŠ Přepeře

Mikuláši, Mikuláši, neber sebou čerty radši,
vezmi sebou anděly, ti nám něco nadělí.
Čert nosí pytel a metlu, myslí si, že se ho leknu.
Dělá na mě bububu a já se ho bát nebudu.

Dnes jsme po svačinové přestávce všichni přešli do školní družiny, kde jsme čekali na Mikuláše, čerta a anděla. Někteří z nás se tohoto setkání vůbec neobávali, někdo měl trochu strach, ale všichni jsme se těšili na chvíli, kdy se otevřou dveře a vejde k nám Mikuláš… Najednou k nám přiběhl velký čert s pytlem a hned poměřoval kluky, které by si mohl odnést do pekla, pokud jsou zlobiví. Mikuláš ho včas zastavil. Potom jsme po třídách přednesli každý svou připravenou básničku nebo zazpívali písničku a za odměnu dostali od anděla balíček. Anička Kalousová dokonce zahrála na flétnu.

Setkání s Mikulášem se nám líbilo a ten nám slíbil, že se za rok zase určitě uvidíme.

Print Friendly, PDF & Email