okres Semily – příspěvková organizace

Termín: 26. 01. 2022
Místo: Kamenářský dům

Tak jsme si zase jednou ve čtvrtek udělali se třídou pěkný den. Na 26. 1. jsme měli objednaný masopustní program v Kamenářském domě turnovského muzea. Ale tentokrát jsme neměli pouze zážitek z výtvarného tvoření.

Úvod patřil loutkovému divadélku s masopustní tématikou. Následovala pohybová písnička a povídání o maskách z různých koutů světa. Šikovná a zábavná paní lektorka Maruška se poté přestrojila do staročeských masopustních kostýmů a vyprávěla, co která maska znamená a jak se jmenuje. Nechyběl Medvěd, Caperd, Žid ani Smrt. Některé masky byly zábavné, některé i trochu strašidelné. V další části programu už jsme se dostali k vlastnímu vyrábění masopustní masky. Jednalo se o masku zvířecí, vytvořenou samozřejmě dle vlastní fantazie. Děti dostaly papírové škrabošky a k dispozici měly odstřižky zvířecích kůží, nůžky a lepidlo. Tak postupně vznikali psi, medvědi, opice, vlci a další spousta reálných i vymyšlených zvířat. Děti byly nadšené hlavně z práce s neobvyklým materiálem a výsledky tvoření stály za to. 

Na konci programu jsme ještě dostali pozvání na masopustní veselí konané v sobotu 4. 2. na Dlaskově statku. Dopoledne jsme si ještě ozdobili návštěvou cukrárny, kde všichni načerpali energii na zpáteční cestu do školy. Ostatní třídy naší školy se na dílničku těší v měsíci únoru, my už netrpělivě vyhlížíme vítání jara v dílně velikonoční.

I. třída

 

II. třída

 

 

III. třída

Print Friendly, PDF & Email