okres Semily – příspěvková organizace

Termín: 28. 02. 2023
Místo: ZŠ Přepeře

V úterý 28. 2. jsme měli možnost poznat osobně naši žákyni Victorku Saintobin, která byla v září přijata k nám do prvního ročníku. Victorka žije s rodiči ve Francii, kde navštěvuje českou školu, takže si s dětmi bez problémů rozuměla.

Victorka pobyla v naší třídě celé čtyři vyučovací hodiny, s prvňáčky si užila češtinu, tělocvik, matematiku a prvouku. Učení jí šlo moc hezky a pěkně se zapojila do naší školní práce.  Nejzajímavější pro všechny bylo asi srovnávání českých a francouzských slovíček a děti tak měly možnost poznat, že francouzština vůbec není jednoduchý jazyk. Victorka se rychle skamarádila s ostatními a možná k tomu přispěly i dobroty, které jim přinesla a které během velké přestávky všichni ochutnali. Setkání bylo velmi příjemné a Victorce přejeme, ať se jí v učení i dál daří.

Print Friendly, PDF & Email