Několik dní před velikonočními svátky se s námi ve třídě učily dvě žákyně, které bydlí a chodí do školy ve španělské Badaloně, ale přitom jsou zároveň  žákyněmi naší školy. Jsou to sestry Deniska a Nicolleta Blažkovy, které pobývaly v Přepeřích u prarodičů a zároveň si chtěly porovnat znalosti a také si pohrát a pobavit se se spolužáky. Nicolleta spadá do 4. ročníku a s některými spolužáky se dobře zná, protože v Přepeřích pobývá během prázdnin často. Deniska patří mezi prvňáčky a do třídy přišla trochu s obavami. Nicméně ty se brzy rozplynuly a obě dívky se dobře sžily s třídním kolektivem. Jsou velice šikovné a pro nás všechny byl jejich pobyt zajímavý a obohacující. Dozvěděli jsme se například to, že na jejich škole jsou výsledky hodnoceny škálou bodů od 1 do 10, neznají tedy známkování, které se používá u nás. Trochu jsme záviděli při vyprávění o španělské zimě, kdy v jejich oblasti bývá teplota okolo dvaceti stupňů. Dívky se zároveň se zájmem dívaly na dubnové sněhové vločky. Přejeme jim příjemnou zpáteční cestu domů a těšíme se, až nás zase navštíví.