okres Semily – příspěvková organizace

Termín: 01. 06. 2023
Místo: Harrachov a Příchovice

Na Den dětí jsme měli naplánovaný školní výlet, který byl zaměřen přírodovědně.

Ve čtvrtek před osmou hodinou jsme před školou nastoupili do autobusu, kde nás přivítal „náš“ pan řidič Jaroslav Plíva. V klidu jsme nasedli a vydali se směrem na Harrachov. Naším prvním cílem byly v Harrachově Mumlavské vodopády. Než jsme k nim přišli, prošli jsme „Liščí stezkou“, kde jsme si vyzkoušeli několik úkolů. Někteří z nás jsme zde byli poprvé. Jak to bylo jen možné, přiblížili jsme se co nejblíže pod samotné vodopády. Museli jsme ale dávat pozor, protože, kameny byly kluzké a hrozilo „první“ letošní koupaní v opravdu v ostré, studené vodě. Když jsme se nabažili vodopádů, zastavili jsme se hned u občerstvení, kde jsme doplnili zásoby a koupili si upomínkové předměty. Vrátili jsme se k autobusu a dojeli do nedalekých Příchovic.

Zastavili jsme na parkovišti U Čápa a vyrazili jsme na rozhlednu Štěpánku. Zpřístupněna byla v roce 1892, je v majetku obce Kořenov, výška 24 m, nadmořská výška 958m n.m. Je jasné, že cesta vedla stále do kopce a byla fyzicky náročná, ale odměnou všem nám byl nádherný výhled na nádhernou krajinu ze samotné rozhledny. Po nasvačení a zakoupení si dalších předmětů jsme sešli k autobusu a naším posledním cílem byl Maják Járy Cimrmana, kde jsme dostali kuličku, s kterou jsme mohli projít celý areál. Kuličku jsme si nejen mohli pouštět korýtky, ale viděli jsme zde i plno domácích zvířat, mohli si vyzkoušet různé prolézačky, houpačky i chodbičky, které byly vyrobeny jen z přírodních materiálů. Všem se nám tam moc líbilo a nechtělo se nám ani domů.

Protože čas neúprosně utíkal, museli jsme jít už do autobusu a poslední část výletu měl ve svých rukou už jen pan řidič Plíva. Dojeli jsme všichni v pořádku a u školy na nás čekali již rodiče, kteří se nás hned vyptávali na naše zážitky.

Tak zase příští rok někde za poznáváním krás naší České republiky.

Print Friendly, PDF & Email