okres Semily – příspěvková organizace

Termín: 19. 09. 2023
Místo: Turnov, Koňský trh

V úterý 19. září jsme společně se 4. ročníkem příšovické školy odjeli na dopravní hřiště do skautské základny na Koňském trhu v Turnově.

Po příjezdu jsme byli rozděleni do dvou skupin podle škol. My jsme začali nejprve praktickou částí, a to jízdou na kole. Nejprve nás pan Miloš Podzimek provedl křižovatkami a dopravními značkami pěšky a potom jsme už nasedli na očekávaná kola. Brzy jsme se přesvědčili, že jezdit přesně podle pravidel a předpisů nebude jen tak snadné. Ale postupem času jsme se zlepšovali a byli již při chybách méně zastavováni. Po prvním bloku jsme se nasvačili a přešli na teoretickou část k paní Novotné z autoškoly. Seznámili jsme se s vybavením kola a značkami. Při další výměně v jízdě na kole každý dostal 3 červené kartičky a místo udělování pokut nám pan Podzimek kartičku odebral. Jak se komu vedlo, ví už jen každý z nás. Po ukončení byla pro nás připravena jízda zručnosti mezi kužely a soutěž o „nejpomalejšího jezdce“, tzn., kdo k dané metě přijede nejpomaleji. Po absolvování rozjížděk bylo jasné, kdo tuto soutěž vyhraje. Suverénním způsobem byl nejlepší Hubert. A pak už nás čekal poslední blok –  teoretické zvládnutí křižovatek.

Dopoledne strávené na Koňském trhu nám rychle uběhlo a my už dnes  víme, že získání průkazky cyklisty nebude úplně jednoduché.

Print Friendly, PDF & Email