okres Semily – příspěvková organizace

Termín: 08. 11. 2023
Místo: Městské divadlo Turnov

Dnes jsme se všichni vydali do Indie. Neboť tady toho lze vidět a zažít až moc. Naše společná a krkolomná cesta nás zavedla až do dalekého prastarého a nejposvátnějšího hinduistického města Váránasí. Tady u řeky Gangy tepe život přes 3 000 let.  Prozkoumali jsme ohromnou pevnost a další paláce. Prochodili křivolaké ulice plné zboží všeho druhu. Ve čtvrti s látkami se nám nad barvami a ručně tištěnými vzory tajil dech. V opičím chrámu je veselo každý den.
V ptačím parku Keoladeo objevíme svatého muže, za kterým chodí divoké srnky ze širokého okolí. Našlapujeme tiše, abychom nevylekali divoké pávy, ani další opeřená stvoření.
Viděli jsem velbloudí festival. Mezi bohatě ozdobenými velbloudy jsme obdivovali indické krásky, ale také snědé muže s pěstěnými černými vousy a uhrančivým pohledem. Fandili jsme při velbloudích závodech, velbloudí promenády, velbloudího tance, bojových zápasů a velmi působivého ohňového rituálu. Nechyběli ani tradiční indické tance.
Zaujal nás chrám plných krys. Do chrámu je chodí krmit lidé z celé Indie. Na jednom zapomenutém místě bude nad našimi hlavami kroužit ohromné hejno sivých jeřábů.
Na dřevěném velbloudím povoze půjdeme hledat pravé indické cikány, kteří žijí na okraji indické společnosti.

Toto setkání v rámci pořadu „Kouzelná planeta“ se nám velmi líbilo.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email