okres Semily – příspěvková organizace

Termín: 27. 05. 2024
Místo: Hájovna Hrubá Skála

Po roční odmlce jsme se díky manželům Brožkovým mohli vydat na Hrubou Skálu.

Zvolili jsme tradiční model. Všichni jsme se sešli na vlakové zastávce Turnov – město a odtud jsme vyrazili pěšky na Valdštejn, kde jsme se nasvačili, nakoupili trochu dobrůtek a za krásného počasí pokračovali malebnou krajinou Českého ráje. Bez problémů jsme přišli na Hrubou Skálu, kde jsme měli další zastávku. A pak už rychle do hájovny za Brožkovými. Velice pěkně nás přivítali a hned po příchodu jsme se rozdělili na 1. – 2. ročník a 3. – 5. ročník. Mladší děti absolvovaly okruh na pozemku hájovny, kde poznávaly rostlinné a živočišné druhy a správné odpovědi zakroužkovaly. Starší žáci to měli náročnější v tom, že v testu již neměli na výběr odpovědi pomocí tří možností. Také okruh v terénu byl delší. Všichni soutěžící úkoly splnili a soutěž se jim velmi líbila. Po absolvování přírodovědné „poznávačky“ po skupinkách následovala střelba ze vzduchové pistole na terč a výroba lžiček. A nechyběla ani tradiční opékačka libových párků. Na závěr paní Brožková vyhlásila výsledky, my jsme za vše poděkovali, protože to pro nás byl zase příjemně strávený čas s výchovou k přírodě, nádhernou procházkou v délce asi 11 km.

Po rozloučení jsme odešli na vlak na Hrubou Skálu. Tato akce se nám všem moc líbila a my se už nyní těšíme na příští rok.

Print Friendly, PDF & Email