okres Semily – příspěvková organizace

Termín: 25. 06. 2024
Místo: Sokolovna Přepeře

Konec školního roku je už čtvrt století v turnovské škole ve znamení nácviku na školní akademii. Tak tomu bylo i letos. Učitelé a žáci poctivě vymýšleli a nacvičovali pestrou paletu vystoupení, aby celým programem co nejvíce pobavili rodiče, prarodiče a ostatní hosty.

Letošní jubilejní akademie se konala v úterý 25.6. od 17. hodin v přepeřské sokolovně. Diváků bylo opravdu hodně, sál byl zaplněný do posledního místa. Program tradičně uváděli žáci pátého ročníku, tentokrát to byla Nina Bulířová a Vojta Kolomazník. Své role se ujali výborně a diváky provedli všemi vystoupeními. Zahájení obstaraly šikovné mažoretky, všechny ročníky měly písničku v angličtině, na své si přišli milovníci pohádek i televizního pořadu Prostřeno. Novinkou letošního ročníku byl dog dancing – Vítek Jirásek se svou fenkou Endy předvedl poutavé vystoupení v této disciplíně. Předvedli se i malí hudebníci, a protože se v poslední době hodně dětí ze školy věnuje tanci, měli jsme i několik svižných tanečních čísel, která roztleskala přítomné diváky.

Nácvik programu byl obtížný, ale pocit hrdosti po jeho předvedení stál za to. Děti byly moc šikovné, některé z nich před mikrofony a desítkami diváků vystupovaly poprvé. Děkujeme panu zvukaři Karlu Šírkovi za profesionální ozvučení a panu Petru Hanzlovi za dokumentaci a zveřejnění akce na stránkách školy. Tak zase za rok.

Dětem přejeme krásné prázdniny a všem ostatním příjemné prožití letního období.

PROGRAM XXV. ŠKOLNÍ AKADEMIE

1. MAŽORETKY