Termín: 22. 09. 2025
Místo: Turnov
Dne 22.9.2025 jsme se se 4. ročníkem vydali na dopravní hřiště do Turnova. Počasí nám úplně nepřálo, ale naštěstí nepršelo. Žáci si nejprve vyslechli přednášku o bezpečném provozu, jeho pravidlech, dopravních značkách a povinné výbavě jízdního kola. Následovala praktická zkouška jízdy na kole podle silničních pravidel. Na hřišti na děti čekaly různé dopravní značky, podle kterých se měly správně zachovat. Po jízdě a malé svačince jsme se přesunuli opět k paní přednášející a zabývali jsme se řešením situací na křižovatkách. Po další svačince jsme si vyzkoušeli závody v pomalé jízdě. Poté žáci dostali tři červené kartičky a šli opět jezdit na dopravní hřiště. Pan instruktor s jeho kolegyní poté kontrolovali dodržování pravidel silničního provozu a za každé jeho porušení dětem jednu kartičku sebrali. Poté už nás opět vyzvedl autobus a odvezl zpět do školy. Můžeme se teď těšit na jaro, kdy nás čeká další návštěva dopravního hřiště, ze které si snad všichni odvezou průkazku cyklisty.