okres Semily – příspěvková organizace

Eliška Jeníčková

V pátek 23.5. přivítala obec Přepeře mezi sebe nové občánky. K této slavnostní příležitosti naši žáci 1. ročníku přispěli recitací básniček. Vše se jim moc povedlo a čekala je za to i sladká odměna.

Termín: 12. 02. 2026
Místo: Sokolovna Přepeře

Ve čtvrtek jsme se se školní družinou vydali do sokolovny, kde jsme uspořádali maškarní veselení.

Zúčastnili se i někteří starší žáci, kteří již školní družinu nenavštěvují. Oblečení v nejrůznějších maskách jsme si zasoutěžili: nechyběly oblíbené židličky, hra na sochy, závody ve skocích v pytlích, či tanec s balónky. Po soutěžích následovala volná zábava (diskotéka). Nakonec jsme vyhodnotili masky a došli k závěru, že se všechny moc povedly a některé byly velice originální. Každý si odnesl domů nějakou maličkost jako odměnu.

Moc jsme si to užili a těšíme se na další společné akce!

Termín: 13. 01. 2026
Místo: Obec Přepeře

Dnes jsme byli se školní družinou využít posledních šancí na pořádnou bobovačku. Když jsme se vrátili, zkusili jsme si vyrobit vlastní zmrzlinu. Trvalo nám to skoro půl hodiny, ale nikoho to neodradilo a všichni se do míchání pořádně zapojili. Moc nám chutnala, a třeba si to ještě někdy zopakujeme 😊!

Termín: 05. 12. 2025
Místo: ŠD Přepeře

V pátek 5. prosince do školní družiny zavítal Mikuláš, čerti a anděl. Děti z 1., 2. a 5. ročníku se vydaly do družiny o něco dřív a vyráběly tam Mikuláše, které pak připevnily na špejle. Třetí a čtvrtý ročník dorazil později, protože se vrátil z plaveckého výcviku v Jablonci nad Nisou o něco později. Mikuláš je ale své návštěvy nechtěl ušetřit, a tak dorazil, až když jsme byli všichni. Děti jim zarecitovaly básničky a zazpívaly písničky, za to dostaly odměnu balíčky s dobrotami.

Termín: 25. 11. 2025
Místo: Tatobity

V úterý 25. 11. se celá naše škola vydala do Tatobit za skvělým kulturním zážitkem.

Navštívili jsme muzikál „Jsem Tvá škola“, který vymysleli, nacvičili a zahráli učitelé a žáci Masarykovy školy Tatobity. Představení vyprávělo o historii školy, jejím vyhoření a všech ředitelích. Dozvěděli jsme se ale i několik zajímavostí o obci Tatobity.

Představení se moc povedlo  a všem se líbilo.

Termín: 15. 10. 2025
Místo: Nudvojovice

Ve středu 15. 10. jsme se s družinou vydali na poslední letošní záhonky. Počasí nám přálo, a tak jsme si to moc užili. Tentokrát jsme vyřezávali dýničky. Děti si mohly vybrat z mnoha druhů, barev a velikostí dýní. Nakonec jsme si nad ohněm opekli buřtíky a poté se vydali zpět do družiny.

Termín: 01. 10. 2025
Místo: Nudvojovice

Ve středu 1. října jsme se s družinou vydali podívat na záhonky. I přes trochu chladnější počasí, jsme si to moc užili, protože jsme se zahřáli prací. Čekal na nás sběr jablíček, která jsme následně omyli, nastrouhali a nakonec jsme z nich vylisovali výborný, sladký mošt. Všem nám moc chutnal a zkonstatovali jsme, že byl mnohem lepší než ten, který si normálně můžeme koupit v obchodě.

Termín: 22. 09. 2025
Místo: Turnov

Dne 22.9.2025 jsme se se 4. ročníkem vydali na dopravní hřiště do Turnova. Počasí nám úplně nepřálo, ale naštěstí nepršelo. Žáci si nejprve vyslechli přednášku o bezpečném provozu, jeho pravidlech, dopravních značkách a povinné výbavě jízdního kola. Následovala praktická zkouška jízdy na kole podle silničních pravidel. Na hřišti na děti čekaly různé dopravní značky, podle kterých se měly správně zachovat. Po jízdě a malé svačince jsme se přesunuli opět k paní přednášející a zabývali jsme se řešením situací na křižovatkách. Po další svačince jsme si vyzkoušeli závody v pomalé jízdě. Poté žáci dostali tři červené kartičky a šli opět jezdit na dopravní hřiště. Pan instruktor s jeho kolegyní poté kontrolovali dodržování pravidel silničního provozu a za každé jeho porušení dětem jednu kartičku sebrali. Poté už nás opět vyzvedl autobus a odvezl zpět do školy. Můžeme se teď těšit na jaro, kdy nás čeká další návštěva dopravního hřiště, ze které si snad všichni odvezou průkazku cyklisty.